Hodky Vrbka 2014

Tento rok Vrbecké hodky začaly již v pátek, předhodkovou zábavou se skupinou Expo&Pension. Bohužel občané Vrbky, až na asi patnáct vyjímek, kromě těch co obsluhovali, dělali jako by se jich to snad ani netýkalo. A proto bych chtěl touto cestou poděkovat všem vrbeckým občanům, kteří se se svými partnery, partnerkami a přáteli této zábavy zúčastnili a stejně neméně bych chtěl poděkovat všem návštěvníkům z okolních více či méně vzdálených obcí, kteří k nám také zavítali. Mockrát díky.
V sobotu pokračovaly hodky mši svatou v obřadní síni na místním hřbitově. Po mši byl položen věnec ke kříži na místním hřbitově, který současně slouží jako pomník padlých občanů obce Vrbka ve světových válkách. Po skončení kladení věnce a uctění památky padlých občanů bylo pro zúčastněné připraveno drobné pohoštění v podobě koláčků a slivovičky, které zajistil obecní úřad.
Další na řadě v programu hodků bylo námětové cvičení sborů dobrovolných hasičů okrsku Kvasice. Námětem cvičení bylo uhašení požáru keřového porostu a následné dohašení požářiště a jeho důkladné prolití hasivem. Po skončení cvičení byl proveden nástup zúčastněných se sborů před místní sokolovnou. Po krátkém vyhodnocení námětového cvičení byly sborům předány pamětní listy, jako poděkování za účast na cvičení. Následoval rozchod a volná zábava.
Po námětovém cvičení následovala taneční zábava pro všechny věkové kategorie se skupinou GAUDEON BAND. První série hudební produkce byly proloženy vystoupením kouzelníka pana Milana Šmelka, který velmi zaujal jak malé, tak i ty dříve narozené diváky. Velmi působivé pak bylo kouzlení s živými zvířátky. Po skončení vystoupení kouzelníka, které bylo pro všechny zadarmo, se již naplno rozjela taneční zábava doprovázena bohatou tombolou.
Závěrem je nutné ještě říct, že i přes velmi dobré a vlídné počasí zůstala návštěvnost obou tanečních zábav v očích pořadatelů za očekáváním, snad příště přijde více Vrbečáků, kteří se budou chtít společně pobavit s ostatními spoluobčany. Dále chci poděkovat všem těm, kteří se podíleli na přípravě a organizování celé akce a taky všem, kteří přispěli svými cenami do tomboly, aby bylo o co hrát. Díky.

• 3 videa